Zlato představuje jistotu v oblasti investic. Dnes může jít o velké peníze

Zlato představuje jistotu v oblasti investic. Dnes může jít o velké peníze

Daří se vám v pracovním životě a přemýšlíte o tom, jak naložit s naspořenými penězi? V dnešní době existuje skoro nepřeberné množství nejrůznějších investičních příležitostí. Některé z nich jsou riskantní, jiné mají za cíl především ochránit peníze před nežádoucími vlivy, mezi nimiž dominuje inflace. Do druhé zmíněné skupiny se rozhodně řadí investiční zlato. Jeho koupí aktuálně můžete učinit velmi významný krok k tomu, abyste v budoucnu nepřišli o své finanční prostředky.

Zlato je mimořádně stabilní komoditou

Hlavní devízou, jíž se zlato v podobě investičních slitků (jinak označovaných také jako cihly) a mincí může pyšnit, je stabilita. V průběhu času zlato neztrácí na své hodnotě, ba spíše naopak, někdy dokonce výrazně. Pořídíte-li si investiční zlato, nijak neriskujete, že o své peníze přijdete, respektive si za ně v budoucnu koupíte méně zboží nežli dnes. A to se rozhodně nedá říci o mnoha jiných investičních příležitostech, typicky třeba o akciích, kde je riziko daleko větší.

Nemusíte počítat s DPH

Zlato v podobě certifikovaných mincí a cihliček má poměrně zajímavou přednost pro každého, kdo se rozhodně do něj vložit přeci jen trochu vyšší obnos peněz. Nákup totiž nepodléhá platbě DPH, což je kromě jiného značné plus oproti nákupu nemovitostí, jež jsou jinak rovněž u investorů oblíbené, neboť ceny nemovitostí jdou hlavně v posledních letech v tuzemsku strmě nahoru. Platba DPH však u nich často činí desítky tisíc korun, investiční zlato vás v tomto směru nebude stát ani korunu.

Nákup zvládne každý

Nepochybně lze ocenit rovněž snadný nákup. Využít k tomu můžete služby tradičního českého dovozce a prodejce, který sídlí v Obecním domě v Praze. Jak zjistíte na webu zlate-mince.cz, dá se zlato pohodlně koupit přes internet, tudíž je skutečně dostupné široké veřejnosti. Nejlevnější zlaté mince a slitky se dají pořídit už v hodnotách kolem 1.500 Kč, takže jde o skvělé řešení i pro velmi drobné střadatele, případně sběratele, kteří se zřejmě zaměří hlavně na mince. Zmíněná společnost kromě prodeje nabízí výkup zlata, a to za denně aktualizované ceny dle toho, jak se hodnota zlata vyvíjí na světových burzách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *