Kde nakoupit kvalitní biokosmetiku? V kamenných obchodech to být nemusí!

Krásná chce být každá žena, a ta co pravý opak, lže. Po zdravé a pevné pleti bez vrásek, štíhlému tělu bez faldíků a celulitidy zkrátka toužíme všechny, nebo alespoň většina z nás. Proto také utrácíme mnohdy horentní sumy za kosmetiku, která nás, alespoň jak slibuje reklama, k tomuto stavu, když ne přímo dovede, tak alespoň přiblíží. Což o to, na tom není nic špatného. Důležité ale je, jakou kosmetiku používáme a kde ji nakupujeme.

Přírodní a bio

Hitem současné doby je přírodní a biokosmetika. Tyto pojmy nezaměňujte, každý totiž znamená něco jiného. Zatímco přírodní kosmetika je (respektive by měla být) vyrobena z čistě přírodních ingrediencí, kosmetika bio neboli organická ze složek vypěstovaných v ekologickém zemědělství. Ta jako takové prospívá nejenom pleti samotné, ale i planetě.

Proč vsadit na biokosmetiku?

Protože je oproštěná od škodlivých chemikálií a zbytečných aditiv, které velké kosmetické firmy používají ke zvýšení trvanlivosti, pěnivosti a dalších vlastností daného výrobku. A používání těchto látek, a především jejich vzájemná interakce v dlouhodobém horizontu způsobuje vážné zdravotní potíže včetně hormonálních poruch a neplodnosti. Biokosmetika s kvalitními ingrediencemi je v tomto ohled mnohem více bezpečná.

Kde nakupovat?

Především mějte na paměti, že vše, co se tváří jako přírodní, skutečně přírodní je. Za na první pohled přírodním produktem se může skýtat spousta chemie. Měli byste se proto buď naučit číst etikety, nebo kosmetiku kupovat od důvěryhodných dodavatelů. Jedním z nich je například vsetínský krámek Ekokočka, jehož majitelka si složení všech produktů přísně hlídá, a do prodeje nedá jediný výrobek, o jehož kvalitě sama není osobně přesvědčena. Důvěřuje českým producentům, domácí výrobě a malosériové produkci.

Krámek, kde to voní

Pár metrů čtverečních kamenného obchůdku ve Vsetíně skrývá poklady. Paleta je pestrá, protože každý potřebuje něco jiného. Mýdla, mléka, krémy, masti, oleje, svíčky vyrobené v dílnách, kde se do každého kousku dává energie a míchá to nejlepší složení: bylinky, oleje, přírodní esence. Vše léčivé a voňavé. Je pro vás Vsetín daleko? To nevadí? Můžete nakoupit v pohodlí svého domova na e-shopu ekokocka.cz a
zásilková služba vám doručí váš vybraný kousek až domů. Odměňte se sama. Kupte si, co vám udělá radost.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *