Termotransferová tiskárna: Jak to funguje a co jsou to TTR pásky?

Ve světě tisku a značení existuje vskutku spousta technologií, přičemž jednou z nich je termotransferová tiskárna. V posledních letech se stala velice oblíbenou a spolehlivou, navíc poskytuje kvalitní výsledky. Pokud jste ještě neslyšeli o TTR páskách anebo neznáte značku Seagull Scientific, potom si přečtěte následující řádky, kde se dozvíte všechno potřebné.

Termotransférová tiskárna je zařízení, které používá teplo pro přenos inkoustu z pásky na médium, kterým je například papír nebo plast. Tisková hlava tiskárny vytváří teplo v přesných místech, přičemž taje inkoust na pásku a přenáší ho na materiál štítku.

Co je to TTR páska?

TTR páska (termotransferová páska) je základem této technologie tisku. Páska je obvykle vyrobena z vosku, směsi vosku a pryskyřice, případně z čisté pryskyřice. Výběr správného typu TTR pásky závisí na aplikaci a použitém materiálu štítku.

Voskové pásky jsou ideální pro standardní aplikace s krátkou životností, obvykle jsou i levnější. Směsné pásky (vosk/pryskyřice) nabízí lepší odolnost proti otěru a určitým chemikáliím. Pryskyřičné pásky jsou určené pro náročné aplikace s vysokými požadavky na odolnost proti chemikáliím, vodě nebo UV záření.

Seagull Scientific

Seagull Scientific je společnost známá svým tiskovým softwarem, kterým je program zvaný BarTender. Používá se pro návrh a tisk etiket přes termotransferové tiskárny. Tento software podporuje spousta modelů tiskáren a nabízí pokročilé nástroje pro vytváření etiket, které splňují i specifikace průmyslových standardů.

Termotransferové tiskárny nabízejí vysokou kvalitu tisku a vytisknete s nimi cokoliv od štítků do obchodů až po průmyslové etikety. Budete nadmíru spokojení s výsledkem. Tak neváhejte a usnadněte a urychlete si práci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *