Víme, na co si dát pozor při výběru bytového textilu

Plánujete zútulnit a více vybavit domácnost? Skvělým způsobem pro vylepšení celkového dojmu a přidání pocitu útulnosti je rozhodně přikoupení bytového textilu. Není to však tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Je totiž potřeba poradit si správně s výběrem jednotlivých kousků. Naštěstí je tu pro vás následující článek, kde najdete nejčastější chyby a doporučení, jak se jim vyhnout.

Pozor na materiál u povlečení

Speciální kategorií bytového textilu je rozhodně povlečení. Přichází totiž do těsného kontaktu s lidskou pokožkou, takže je potřeba, aby bylo vyrobeno z kvalitních materiálů. Nejlepší volbou tak bude ložní prádlo ze 100% bavlny. Takové povlečení přitom může mít mnoho různých podob. Bez problémů seženete příjemně hřejivé flanelové povlečení vhodné pro zimní měsíce. Druhou variantou je saténová úprava, která je jemně lesklá a s chladivým efektem, takže jde o skvělou volbu pro letní čas. Samozřejmostí je také přizpůsobení výběru podle designu.

Správné rozměry závěsů a záclon

U každého bytového textilu jsou důležité i správné rozměry. Zvlášť to platí pro záclony a závěsy. U nich si totiž musíte pohlídat optimální výšku, ale i šířku. Své rozhodování přizpůsobte také tomu, jestli půjde o pouze dekorativní vybavení, nebo budete závěsy využívat i pro zatahování. Zohledněte také způsob uchycení na garnýže, aby se záclony snadno ovládaly.

Nakupujte bytový textil za výhodné ceny

Častou chybou při nákupu bytového textilu jsou příliš vysoké ceny, za které jednotlivé kousky pořídíte. Na to naštěstí existuje jednoduché řešení. Objednávejte na specializovaných internetových obchodech, kde s trochou štěstí narazíte i na zajímavé slevové akce. Díky tomu si pořídíte více kousků do domácnosti a snadněji seženete kvalitní bytový textil i bez velkých nároků na rodinný rozpočet.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *