Zlaté mince nejsou vhodné pouze k investování

Zlaté mince nejsou vhodné pouze k investování

Jsou lidé, kterým nedělá potíže každý měsíc pořídit několik originálních dárků a pak je tu zbytek, jenž s tím má obrovské problémy. Hlavně koupit něco pěkného pro blízké v podobě rodinných příslušníků a přátel bývá rok od roku složitější.

Hodně se v posledních letech rozmohly zážitkové prezenty, nicméně s tím se ne vždy dokážete trefit do vkusu. Mnohem bezpečnější a zároveň stále docela originální jsou upomínkové zlaté mince.

Dárek pro každou příležitost

Zlaté mince jsou zajímavé nejen svou hodnotou, ale i zdobností. Obvykle se jedná o krásné kousky, jež mohou být ozdobeny portrétem některého z našich dávných panovníků či vyobrazením jedné z mnoha našich pamětihodností.

Rovněž se prodávají mince, na nichž jsou umístěna jménatitulznamení zvěrokruhu, rozličné emotikony, blahopřání, datum výročí svatby a další. Není tak problém darovat minci ku příležitosti narozenin, promoce, výraznějšímu postupu v práci nebo když má dotyčný svátek.

Vzhledem k tomu, že se mince dají opatřit prakticky jakýmikoliv symboly, respektive nápisy, a sice u profesionálního rytce, jedná se o vhodné dárky pro muže i ženy.

Mohou na hodnotě stoupat

Ve většině případů jedná zároveň i o takzvané investiční mince, a tudíž se díky tomu může s postupem času měnit i jejich hodnota. V případě potřeby je tak možné tento druh dárku výhodně prodat. Je samozřejmě nezbytné vyčkat na správný okamžik.

Větší počet mincí je dobré mít pod zámkem. Když je schováte třeba do šuplíku svého pracovního stolu, chybu vyloženě neuděláte, nicméně mějte na paměti, že tam se podívá případný zloděj jako první.

Daleko prozíravější je koupit si trezor. Ano, nejde o nic levného, ovšem na druhou stranu budete mít jistotu bezpečí. Otevřít dnes moderní trezor bez použití výbušnin nebo znalosti správné kombinace je prakticky nemožné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *