Plastové přepravky patří k nejlepším

Přeprava zboží skrze světové oceány je hodně náročná na logistiku. Z toho důvodu se obvykle dělá maximum pro to, aby nakonec náklad doplul do cílového přístavu v pořádku. K tomuto účelu krom jiného slouží i přepravky, které jsou povětšinou vyrobené z plastu.

Houževnatost je veliká

Vlastností, která je pro všechny typy přepravek a beden tou nejdůležitější, je samozřejmě houževnatost. Čím vyšší, tím lépe. Také proto se už dnes vyrábějí přepravky víceméně pouze z plastu, i když stále můžeme narazit i na dřevěné alternativy. Ty se však využívají primárně v zelinářství, jinak už moc ne.

Zato plastové alternativy, které vyrábí například společnost PK group, jsou používané víceméně všude. Dokáží totiž velmi efektivně ochránit svůj obsah před vodou, silným mechanickým poškozením či některými kyselinami. Většinou se plast dokáže vypořádat s těmi slabšími žíravinami. Silnější typy kyselin ho samozřejmě dokáží zcela znehodnotit.

Snadná udržitelnost

V plastových přepravkách je možné skladovat, potažmo přemisťovat skoro cokoliv. Vzhledem k tomu, že jsou zdravotně nezávadné, klidně se do nich dají naskládat potraviny jakéhokoliv druhu a typu, a to i včetně čerstvého ovoce či zeleniny.

Plast nemá žádné vnitřní póry, což mimo jiné znamená, že se v něm nedrží pachy. Tato vlastnost je extrémně důležité právě pro skladování potravin. Ty totiž snadno jiné pachy přejímají, což je potom často dělá nepoživatelné.

Když se přepravka z plastu dostatečně dobře umyje, a obvykle k tomu stačí pouze tlaková voda, je možné do ní dát víceméně cokoliv.

Snadno se s nimi manipuluje

Takřka všechno z plastu je poměrně lehké. Platí to nejen pro přepravky, ale například i pro nádoby na odpad.

Většinou se dají bedny přepravovat na ještěrkách či manuálních přepravních vozících, nicméně ne vždy je taková možnost k dispozici. V takových případech je člověk rád za každý gram, který nemusí tahat.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *