Jak vybrat nejlepší kávová zrna?

Vzhledem k rozmanitosti současného trhu je náročné vybrat zrnkovou kávu. Velice důležité je zohlednit také několik proměnných, protože každý má jiné preference a požadavky. V následujících řádcích vám poskytneme hned několik praktických tipů, jak postupovat při nákupu zrnkové kávy, abyste neprohloupili.

Poznejte své preference

Samozřejmě, jestli je to káva pro firmy, nedokáže uspokojit každého. Nicméně pro soukromé účely je dobré zaměřit se na to, co vlastně upřednostňujete. Káva se v podstatě rozděluje na dvě hlavní kategorie – Robusta a Arabica. Káva typu Arabica roste ve vysokohorských oblastech a je všeobecně známá pro svou mírnou kyselost a jemnou chuť. Naproti tomu Robusta roste v oblastech s nižší nadmořskou výškou a má výraznou hořkou chuť.

Arabica se považuje za kávu vyšší kvality, ale do značné míry to závisí i na procesu jejího pěstování a na způsobu šetření během cesty do pražírny.

Vybírejte kávová zrna podle toho, co vám chutná

Někteří chtějí kávu s konzistentní lahodnou chutí. V případě, že dáváte přednost kávě s jemnou chutí, jež má různou úroveň kyselosti, vyberte si raději matná světle zbarvená kávová zrna, která se praží kratší dobu. Káva nemá tak hořkou chuť.

Jestliže máte rádi spíše výraznou chuť, pak si kupte kávová zrna, jež byla pražena delší dobu. Bývají lesklá a tmavá. Při vaření vytvářejí výraznou a hořkou chuť.

Určete si, kolik kofeinu chcete v kávě mít

Tmavě pražená kávová zrna mají nižší množství kofeinu než ta, která prochází světlým pražením. Světle pražená kávová zrna mají nejvyšší obsah kofeinu. Pro výrobu espressa se používají středně pražená kávová zrna.

Vyberte si zrna z uznávané pražírny kávy

Jestliže chcete sáhnout po vskutku kvalitním produktu, pražírna zrnkové kávy by měla být vyhlášená a známá. Velké oblíbenosti se těší v této oblasti Káva Monro, která vám nabídne kávu podle zemí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *