Jaký vybrat hosting pro webové stránky? Poradíme vám


Pokud jste se rozhodli založit si vlastní webovou stránku (internetový obchod, online magazín, webovou prezentaci firmy, vlastní blog), bez domény a hostingu se neobejdete. Vybrat doménu je jednoduché, stačí zvolit originální, přitom vystihující název, ovšem s hostingem je práce už o něco složitější. V následujících řádcích vám proto prozradíme, jaké typy hostingů existují a k čemu jednotlivé varianty slouží.

Věděli jste, že není hosting jako hosting? Setkáte se hned s několika typy hostingů, a to webhostingem, aplikačním hostingem, VPS a VMS, multihostingem, cloudovým řešením, serverhostingem a pronájmem racku.

Webhosting

Pokud patříte mezi začátečníky, sáhněte po webhostingu, jehož poskytovatel má celé technické zázemí pod palcem, a tak se nemusíte o nic starat. Webhosting vám usnadní spoustu práce, neboť se zaměříte pouze na redakční systém, jeho instalaci, nastavení a správu. Co vám takový webhosting poskytne? V první řadě prostor pro webovou stránku, a potom ještě i e-mailové služby. Samozřejmě rozsah služeb záleží vždy na poskytovateli webhostingu. Oproti takovému VPS hostingu se liší tím, že sdílí výkon serverů s dalšími webhostingy.

VPS hosting

Pro developery a pokročilé uživatele Linuxu je určen VPS hosting, což je virtuální privátní server s dedikovaným výkonem. Pokud si tedy objednáte VPS hosting, dostanete jasný výkon a máte k dispozici virtuální server, na něhož si můžete nainstalovat jakýkoliv software. V podstatě nejste nijak omezení, ovšem na druhou stranu se i sami musíte postarat o aktualizace nainstalovaných aplikací a jejich nastavení.

VMS hosting

Třetím nejvyužívanějším řešením je VMS, což je virtuální manažovaný server, jenž je určen pro náročnější projekty. Oproti předchozímu hostingu VPS máte tu výhodu, že se nemusíte o nic starat. Stejně tak má výhody v porovnání s webhostingem, přičemž VMS je určen pro náročné projekty, jež vyžadují vyšší výkon. Poskytovatel se postará v podstatě o všechno – od operačního systému přes zřízení databáze až po skripty, a vaším úkolem pouze je zřizovat si na virtuálním manažovaném serveru webhostingy pro konkrétní domény.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *