I vaše domácnost ocení výhody laserové tiskárny

I vaše domácnost ocení výhody laserové tiskárny


Toto nemůžu udělat doma, potřebuji si to vytisknout. Určitě vás věta naštve pokaždé, když ji musíte pronést. Můžete to snadno změnit. Mít doma tiskárnu je dnes stejně běžné, jako mít doma počítač. Stačí si jen vybrat mezi inkoustovou a laserovou. Jaké jsou jejich přednosti?

Zařizujeme domácí pracovnu

Jak často potřebujete doma usednout k počítači? Prakticky stále. Čekají nás úkoly, na které nebyl prostor v kanceláři, musíme si nachystat materiály na další den. Ložnice, kout v obývacím pokoji nebo vyhrazený prostor v jídelně.

Najednou se mění v domácí pracovnu, kterou je potřeba dobře vybavit. Velmi brzy se musíte zabývat výběrem tiskárny pro domácnost. Zakrátko zjistíte, že ji potřebuje každý člen vaší domácnosti.

Výběr domácí tiskárny

Přemýšlíte nad výběrem domácí tiskárny? Pořiďte si inkoustovou, protože ta nestojí desítky tisíc. Drahé laserové tiskárny jsou jen pro velké firmy do kanceláří. Ano, tuto poučku jste mohli slyšet asi před deseti, možná i patnácti lety. Od té doby šel vývoj vpřed mílovými kroky a zamíchal i trhem laserových a inkoustových tiskáren.

I vaše domácnost ocení výhody laserové tiskárny

Dnes naleznete na trhu laserové tiskárny, které pořídíte za stejnou cenu jako některé modely inkoustových tiskáren. Hlavní výhodou, nižší cenou, se tedy modely inkoustových tiskáren už pochlubit nemohou.

Domácí inkoustová tiskárna

Inkoustová tiskárna používá tiskovou hlavu vybavenou desítkami miniaturních trysek. Ty poté nastříkají na papír zadaný text nebo obraz. Proto vytiskne inkoustová tiskárna krásné fotografie. Inkoustová tiskárna nebývá tak objemná a je připravena ihned k tisku, jakmile ji zapnete. Pořizovací cena inkoustové tiskárny je mírně nižší než tiskárny laserové, levnější jsou i náhradní náplně.

Jakmile si pořídíte domů inkoustovou tiskárnu, obrňte se trpělivostí. Pošlete stránku do tisku a budete pozorovat, jak se hotový výtisk objevuje po centimetrech. To vás při práci bude opravdu velmi zdržovat.

Zakrátko budete i podráždění ze zvuku, který tiskárna vydává. Inkoustu se na výtisk spotřebovává hodně, připravte se na to, že budete novou kazetu objednávat dost často. Dbejte na to, abyste ukládali výtisky tam, kde jim nehrozí vlhkost. Inkoust se rozpíjí a rozmazává.

Také má tendenci po čase blednout. Pokud potřebujete tisknout tak, aby byly na výtisku vidět i drobné detaily, inkoust není pro vás. Když se podíváte zblízka, vždy uvidíte mírné rozmazání.

Domácí laserová tiskárna

S laserovou tiskárnou získáte lepší rychlost tisku a na mnohem nižší náklady na vytištěnou stránku. Rozhodně nebudete muset čekat dlouhé minuty na to, až získáte hotový výtisk. Skoro se dá říci, že když doma chcete tisknout více než jednu stránku za týden, už byste měli sáhnout po laserové tiskárně.

I vaše domácnost ocení výhody laserové tiskárny

Výtisk je kvalitní a můžete se spolehnout na to, že si jej přečtete nebo prohlédnete i za několik let. I když jsou pořizovací náklady na laserovou tiskárnu malinko vyšší, rozhodně se její pořízení vyplatí. A kdo by chtěl při jejím pořízení výrazně ušetřit, podívá se na cenu repasované laserové tiskárny.

Vůbec se není třeba obávat. Použité laserové tiskárny prochází pečlivým testováním, jsou vždy dokonale vyčištěny, řada dílů bývá dokonce zcela nová. I když si koupíte použitou laserovou tiskárnu, máte na ni záruku 12 měsíců. Proč byste měli platit více, když můžete získat model, který je třeba o 70 % levnější?

Velký výběr repasovaných laserových tiskáren najdete na stránkách www.incomputer.cz

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *