Amazon, Facebook, Google, IBM a Microsoft budou spolupracovat! Proč?

Amazon, Facebook, Google, IBM a Microsoft budou spolupracovat! Proč?

Amazon, Facebook, Google, IBM, Microsoft, to všechno jsou giganti v oblasti technologií. Doposud si navzájem představovali konkurenci, ovšem jak to tak vypadá, brzy budeme svědky přelomového body, kdy tyto společnosti začnou pracovat. Proč? Pro lepší zítřky nás všech!

Jejich společnou prioritou je vývoj umělé inteligence. Společně nyní založili nadaci Partnership on A.I., která si klade za cíl standardizovat další rozvoj na poli technologie umělé inteligence. Mezi základní aktivity této nadace bude patřit především vysvětlování přínosu strojového učení a neuronových sítí veřejností. Nadace se bude snažit provádět též vlastní výzkum, předkládat ho veřejnosti a zveřejňovat maximum svých studií a výsledku především na akademické půdě.

Pokud se podíváme na seznam zakládajících členů tak zjistíme, že se na založení této nadace podílel opravdu každý, kdo ve světě výpočetních technologií něco znamená. Dominuje samozřejmě Google a především pak jeho laboratoř DeepMind, dále zde pak máme Microsoft, Facebook, který svou troškou do mlýna přispěje zejména v oblasti A.I.  pro sociální interakci, dále IBM s Watsonem a také Amazon, který se stejně jako Microsoft snaží nabídnout strojové učení a neuronové sítě jako cloudovou službu pro tvůrce aplikací.

Skupina, která je již nyní poměrně dost velká, a hlavně komplikovaná, by si v případě dalších příchozích členů měla stanovit naprosto jasná pravidla a především pak i směr vývoje. Mělo by být jasné, co společnosti od prvků umělé inteligence očekávají a kam budou směřovat jejich kroky. Pokud se tak stane, dle našeho názoru se bude jednat o vykročení do zcela nové éry, ve které se umělá inteligence začne stávat nedílnou součástí života nás všech. Zdali je to dobře či nikoliv necháme již na vaší úvaze.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *