Umělá inteligence již umí skládat písně

Umělá inteligence již umí skládat písně

Umělá inteligence vůbec poprvé složila píseň ve stylu pop music a to navíc poměrně podařenou. Mají se začít umělci bát?

Umělá inteligence již dávno nedělá jen nudné výpočty dat a jejich analytiku, ale v poslední době proniká i do sfér, kde bychom jí vůbec nečekali. Začíná být totiž kreativní, což bylo až doposud spíše doménou člověka. I přesto, že si většina lidí myslí, že A.I. nebude mít nikdy schopnosti člověka mít city a být kreativní, ukazuje se, že to přeci jen jde, tedy minimálně v oblasti skládání hudby.

Společnost Sony totiž nyní vytvořila umělou inteligenci, která je schopna vytvářet hudbu z kategorie pop music, což je opravdu různorodá záležitost.  Již dříve byl představen projekt Flow Composer pro skládání hudby, ovšem ten sloužil spíše jako asistent než jako tvůrce.

Současná umělá inteligence od Sony s názvem Flow Machines nechali inženýři naposlouchat opravdu velkou databázi písní od nejrůznějších tvůrců, hudebních skupin i žánrů. Pak stačilo jen nastavit, jaký žánr mý inteligence vytvořit a výsledek optimalizovat. A ten je vskutku zajímavý. Například skladba „Dadd´s Car“ je velmi inspirovaná Beatles a je rozhodně zajímavá.

Je však nutno říci, že skladba není kompletně celá dílem umělé inteligence. Finální korekce a slova má pořád na starosti lidský faktor. Ovšem existují již i jiné programy, které jsou schopné vytvářet básně, či dokonce scénáře k filmu. A jejich propojení s hudebními programy typu Flow Machines umožní programu skládat kompletně celé skladby od hlavy až k patě.

Zda se mají umělci bát či nikoliv visí velký otazník, ale dle našeho názoru ani příliš ne. Programu totiž chybí živočišná stránka, která vytváří minimálně poloviční dojem z celého hudebního díla. A koncerty, kde by se jen stiskl knoflík play zřejmě moc lákat nebudou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *