Nejbezpečnější počítač na světě

Nejbezpečnější počítač na světě

Máte strach o svá data a nevěříte nejrůznějším softwarovým programům, které mají za úkol je ochránit? Pak se nespoléhejte na software a vložte důvěru přímo do hardwaru. Počítač ORWL je tu!

Pokud pracujete s citlivými daty, je dobré, pokud si je budete nějakým způsobem chránit. Na to existuje celá řada nejrůznějších softwarových řešení, které slibují, že vaše data ochrání. Ovšem pravda je taková, že software za cenu přístupnou běžnému uživateli hackerům příliš dlouho neodolá. Pokud se tedy chcete spolehnout na opravdu funkční ochranu, zapomeňte na software a vyzkoušejte software. Třeba ten nejbezpečnější na světě.

Tím je počítač ORWL, který momentálně sbírá peníze na crowngoundingovém portálu. Jedná se o drobný počítač, který se oproti ostatním neliší pouze svou velikostí, ale také několika násobným jištěním.Nejbezpečnější počítač na světě

Před samotným spuštěním počítače jej musíte nejdříve odemknout speciální NFC klíčenkou. Ta navíc musí být neustále někde v přítomnosti počítače, a pokud se od něj přeci jen vzdálí, počítač se automaticky uzamkne a bude nepoužitelný. To ovšem není zdaleka vše.

Samozřejmostí je šifrovaný SSD disk a dedikovaný šifrovací mikročip. Ten má za úkol kontrolovat integritu celého systému ještě předtím, než se spustí. Zabezpečena je samotná schránka celého přístroje. Pokud jí narušíte, mikročip přemaže dešifrovací klíč a disk se promění ve změť naprosto nepoužitelných bajtů, takže se vše bude muset instalovat znovu.

ORWL bude nabízen hned v několika variantách. Ta nejlevnější, ve které najdete Unbutu, 8 GB RAM, čipset Intel Skylake M3 a 120 GB SSD přijde na 699 dolarů plus poštovné a další náklady. Nejvyšší specifikace se skleněným šasi, Skylake M7, 480 SSD s Windows 10 bude k dispozici za 1300 dolarů.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *