Pracujete s citlivými osobními údaji klientů? Pojistěte se proti úniku dat a kybernetickým rizikům

Pracujete s citlivými osobními údaji klientů? Pojistěte se proti úniku dat a kybernetickým rizikům

Život v kybernetickém věku přináší spoustu dříve netušených možností. S postupným pronikáním digitálního světa do naší každodennosti je však spojena řada v minulosti neznámých rizik a potenciálních problémů. Počítačový virus, který na blikající obrazovce vyhrožuje smazáním dat, už dávno není tím nejhorším, co vás může potkat. Mnohá kybernetická rizika dnešní doby jsou naopak zdánlivě neviditelná, přesto dokáží fatálně ovlivnit soukromé i pracovní životy. Dá se proti nim ale pojistit!

Úniky dat, důvěrné informace i GDPR

Hranice mezi tím, co jsou osobní údaje a kde začíná oblast veřejně sdílených informací, nemusí být každému na první pohled zcela zřetelná. Někdy je navíc poměrně snadné ji překročit a pouhým nedopatřením dát prostor k úniku citlivých informací.

Zorientovat se v online světě nepochybně vyžaduje nemalou míru nejen digitální gramotnosti a hrozící rizika není radno podceňovat. S osobními daty klientů či obchodních partnerů v současné době totiž pracuje značná část firem, ať už se zabývají jakoukoli sférou činnosti.

Stoprocentní garanci, že k úniku dat, která spravujete či používáte, nikdy nedojde, vám přitom nikdo poskytnout nedokáže. Pojišťovny ale umějí podnikatelům nabídnout pojištění, které s těmito riziky počítá a může alespoň pokrýt případné materiální a finanční ztráty.

Pojištění podnikání proti kybernetickým rizikům

Zcizené osobní údaje či prolomená ochrana neveřejných dat ovšem představují pouze jednu stranu mince kybernetických rizik. Značné škody může napáchat také cílený hackerský útok na firemní software či webové stránky, stejně jako neopatrné chování zaměstnanců v digitálním světě.

Kybernetický karambol také dokáže poškodit dobré jméno firmy či přivést soukromého podnikatele do choulostivé situace. Třeba ve chvíli, kdy projektant či architekt přijde z důvodu zhroucení počítačového systému o výsledky své několikatýdenní či několikaměsíční práce a nemůže je včas odevzdat. Nebo když nefunkční databáze způsobí problémy v distribuci zboží k cílovým zákazníkům.

Dávno už rovněž neplatí, že „malé firmy“ nejsou pro hackery zajímavým cílem. Mnohé škodlivé softwary hledají slabá místa v IT systémech soustavně a plošně, aniž by rozlišovaly, komu patří a jaké škody způsobí.

Digitální pojištění podnikatelů i firem

Pojištění proti kybernetickým rizikům představuje komplexní službu, jejíž přípravě a nastavení je třeba věnovat individuální pozornost a připravit ji vždy na míru každé firmě či podnikatelskému subjektu.

Například u Kooperativy najdete v základním balíčku krytí škod způsobených na datech v elektronické podobě a následnou nefunkčností počítačového systému. Součástí pojistného krytí je i poškození dobrého jména firmy a případné náklady na jeho obnovu, stejně jako pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou únikem dat v elektronické podobě. Kooperativa umí pojistit také škody, kdy zaměstnanec vynese data z firmy ven, a jako dodatkové pojištění nabízí i připojištění nutného přerušení provozu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *