Proč je důležitý responzivní web?

Proč je důležitý responzivní web?


Responzivní web je v současné době takzvaným standardem a kdo jím nedisponuje, připravuje se o velké zisky. Mnoho lidí si toto riziko ovšem vůbec neuvědomuje a s responzivním webem otálí, co to jen jde.

Pokud vás ale zajímá, co ve skutečnosti responzivní design znamená a v čem tkví jeho přednosti, začtěte se do dalších řádků, které vás uvedou do obrazu.

Vaše stránky se budou dát otevřít na všech typech moderních zařízení

Tajemství responzivního designu tkví především v tom, že každý, kdo disponuje webovými stránkami, může předejít problémům se zobrazením či rozlišením, na jiných typech zařízení.

Proč je důležitý responzivní web?

To v překladu znamená, že vaše webové stránky půjdou kromě klasického počítačového rozhraní kvalitně zobrazit i na jiných typech zařízení. To znamená především na notebooku, tabletu či na vašem mobilním telefonu.

Dnes totiž ve většině případů hrají mobilní telefony a tablety prim ve vyhledávání nejrůznějších informací, buďte tak ti, kteří tyto kvalitní informace o svých službách umějí zprostředkovat i na jiném zařízení, než je klasický počítač.

Responzivní web totiž velmi dobře rozpozná, na jakém typu zařízení se klient pokouší stránku otevřít, respektive jaká je šířka displeje zařízení a podobně a na základě toho stránku kvalitně otevře se všemi vlastnostmi, které má mít.

Responzivní webové stránky se tak dokonale přizpůsobí dané situaci a zákazník nemá sebemenší problém se zobrazením. Vše je přehledné, srozumitelné a takříkajíc uhlazené.

Nejpopulárnější vyhledávače navíc upřednostňují responzivní weby před těmi ostatními, pokud tedy ještě takovýmto webem nedisponujete, je ten správný čas na to, předběhnout svou konkurenci.

Lidé více využívají mobilní telefony

Dle průzkumů je více než jasné, že valná většina uživatelů mobilních telefonů, se ve volných chvílích věnuje právě na tomto mobilním zařízení brouzdání po internetu. Čas od času si lidé rovněž i něco objednají z e-shopu třeba, právě když jsou na nákupech a nemají možnost se připojit k internetu na klasickém stolním počítači.

Proč je důležitý responzivní web?

To znamená, že roste trend nakupování po internetu v mobilních telefonech, které překypují celou řadou specifických vlastností a vychytávek a nejspíše tomu tak bude i nadále.

Pokud tedy rozhraní vašeho e-shopu nedovolí klientovi možnost nákupu právě ze svého mobilního telefonu, pravděpodobně se obrátí na konkurenci, která responzivním designem disponuje.

Tvorba responzivního webu je velmi jednoduchá

Pokud vás tvorba responzivního webu zaujala, je ten nejvyšší čas obrátit se na společnost Storypress.cz, která se jejich tvorbou zaobírá. Lidé od Storypress vám zodpoví veškeré vaše otázky, a navíc vám vytvoří přesně takový responzivní web, který si budete přát.

Sami posléze budete moci posoudit, o kolik procent se zvedla vaše tržba díky tomuto pozitivnímu zásahu do vašeho aktuálního webu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *