Naučte se používat elektronický online podpis

Čím dál věcí dnes řešíme online a pandemie COVID-19 to všechno jenom urychlila. Naučila nás být flexibilnější a vystačit si s dokumenty v digitální podobě. Problémem se však pro mnohé stalo podepisování. Jak dokument, který máte v počítači, podepsat?

Češi jsou jako národ známí tím, že si poradí v každé situaci, takže ani podpis elektronický pro ně není problémem. Mnozí dokument vytiskli, ručně podepsali, naskenovali a bylo hotovo. Tohle ovšem rozhodně není správný postup. Příroda vám za něj také moc nepoděkuje, vaše peněženka taktéž ne, protože jste zbytečně tiskli list.

Podepisujte se elektronicky jako profesionálové

V praxi se vše řeší jinak. Firmy mají obvykle předplacený software pro elektronické podepisování dokumentů, jako je například český Signosoft. Měli byste se však naučit s něčím takovým také pracovat. Elektronické podpisy už nejsou potřeba pouze ve firmách a právě Signosoft tuto změnu vidí a vychází jí vstříc.

Aktuálně nabízí svůj software zdarma pro podepsání prvních 5 dokumentů, v blízké době však bude dostupná osekaná verze programu, v níž budete moct podepisovat zdarma napořád. Signosoft bude tedy připravený na cestu do každé rodiny, a to ať už máte PC, Mac, iOS či Android. Po deseti letech vývoje je vychytaný do posledního detailu.

Podepsat dokument elektronicky je snadné

Aplikace Singosoft podporuje dva druhy podpisu, a to digitální podpis a ručně psaný podpis. Digitální podpis je vlastně elektronickým certifikátem odolným vůči neoprávněné manipulaci. Jedná se o nebezpečnější a nejpokročilejší typ elektronického podpisu.

Stejně tak však můžete použít klasický elektronický online podpis vytvořený prstem, stylusem nebo tabletovou podložkou. Signosoft je schopen zachytit rychlost, tlak psaní či počet zdvihů, díky tomu bude váš podpis jedinečný a nenapodobitelný. Vytvořte si ten svůj, založte si účet u českého Signosoft.cz a začněte se podepisovat moderně.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *