Megaupload 2.0 již brzy

Megaupload 2.0 již brzy

4 roky. Tak dlouhá doba nás dělí od uzavření největšího zprostředkovatele uploadovaných dat na síti. A právě toto výročí by se nyní mělo stát datem pro spuštění projektu Megaupload 2.0.

V novém projektu se již nebude Kim Dotcom angažovat, ovšem jeho jméno ve spojitosti s ním přeci jen najdeme. Působí zde totiž, coby evangelista. Proto nyní o projektu veřejně promluvil a pořádně nám jej popsal.

Celý projekt vyústil z fundrasingové kampaně jménem Bank to the Future. Jejím cílem bylo vybrat částku alespoň jeden milion dolarů, což se také povedlo během několika dnů. Momentálně je zde částka 1,06 milionů dolarů, což je téměř 29 milionů korun.

Nové uložiště by mělo mít podobu klasického uložiště tak jako to bylo v dobách Megauploadu 1.0. Současný Megaupload bude sloužit spíše jako prostředník mezi dalšími uložišti. Kapacita by měla být distribuována mezi další projekty, které nejčastěji staví na P2P modelu. Dotcom prozatím zmínil Storj a Maidsafe. Právě tyto projekty fungují na základě zapojení uživatelského sdílení diskového prostoru.

Mezi další zajímavosti bude patřit i zabezpečení dat pomoci Bitcache. Ten provádí prenosy souborů na základě bitcoinových mikrotransakcí. Tento systém by se měl starat i o výdělky pro vlastníky autorského obsahu, který bude na síti přítomen. Novinka by také neměla obsahovat automatizovaný nástroj pro mazání chráněného obsahu. Podle něj je tento systém nedokonalý a milný. Je tedy zapotřebí ruční kontroly, která se nemýlí.

  1. ledna se tedy tento projekt spustí, ovšem ne ve zcela plné verzi. Určitá část však poběží. Dojít by mělo ke kompletnímu odhalení možností, které bude nový projekt Megaupload 2.0 nabízet.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *