Severokorejský internet nabízí pouze 28 domén

Severokorejský internet nabízí pouze 28 domén

Dokázali byste si tipnout, kolik českých domén obsahuje internet. Je to poměrně složitá otázka, ale celkem jich je zhruba 1,2 milionu. V porovnání se Severní Koreou, která je dvakrát větší než naše republika, však jasně vítězí. V Severní Korei mají jen 28 webů.

Tímto číslem se samozřejmě nepochlubila vláda, ale bylo to zjištěno díky špatné konfiguraci serveru.  Severní Korea dnes představuje jednu z nejizolovanějších zemí světa a přístup k otevřenému internetu zde má jen naprosto minimální počet osob. Zbytek si musí vystačit s tak osekaným Intranetem, který se nazývá Kwangmyong, že na něj skoro nikdo nechodí.Severokorejský internet nabízí pouze 28 domén

Zdejší komunistická vláda má obavy, aby se skrze internet nedostaly k obyvatelům informace z jiných zemí.  Navíc současný stav infrastruktury je na takové úrovni, že by připojení většího množství lidí stejně neunesla. Omezený intranet a jeho malá využívanost mají za následek opravdu malý počet domén .kr. Podle dostupných informací jich je jen 28.

To víme díky chybně nastavenému nameserveru, který v podstatě umožňoval globální přístup. Díky tomu se tak v podstatě každý mohl podívat, jaké stránky jsou pro Severokorejce přístupné. A jaké to jsou? Tak zaujme například hlas Koreje, což není nic jiného, než komunistická propaganda. Dále jsou zde oficiální stránky Kim-Ir Senovy univerzity, pojišťovny, několika charitativních organizací, či státních aerolinek. Na nich lze vyhledat spoje a dokonce koupit letenku.Severokorejský internet nabízí pouze 28 domén

Nalézt se však dají i stránky s kuchařskými recepty, a svůj web má i Pchjongjanský mezinárodní filmový festival. A povolena je dokonce i jakási verze sociální sítě, která nese název Friend.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *