Hledání práce vašich snů nemusí být složité. Jak na to?

Chodit do práce, která vás baví, a dostávat za to pořádně zaplaceno? To nemusí být sen, když se budete trochu snažit a pustíte se do opravdového hledání nejlepší nabídky. Důležité je nepodcenit přípravu a udělat maximum pro to, abyste se zaměstnavateli líbili a získali vysněnou práci. Podívejte se na jednoduchý návod, jak na to.

Nejvíce nabídek je na internetu

Dříve byly pracovní nabídky na nástěnkách a v novinách. Dnes hledáme hlavně na internetu. Nové zaměstnání se často objeví na portálech, jako je například airjobs.cz. Výhodou je, že hledáte z pohodlí domova a v první fázi nemusíte nikam osobně chodit. To však může být zároveň i nevýhoda v případě špatného životopis, nebo když neumíte správně napsat motivační dopis a přesvědčit personalistu, aby vás pozval na pohovor.

Obejděte si vysněná místa

Zkuste vsadit na své osobní kouzlo a do vysněných firem se rovnou vypravte. Mohou mít čerstvě uvolněné místo, o kterém nedali vědět na internetu, případně se může objevit jiná příležitost. Nezapomeňte se slušně obléknout, zjistit si důležité informace a působit profesionálně. Když žádné volné místo mít nebudou, mohou si váš kontakt schovat pro případ, že se pozice uvolní.

Na co se hodíte?

Hledání práce není žádná sranda a nabídka je opravdu široká. Kolektivní pozice, ale i práce vyžadující samostatné myšlení. Co všechno musíte splnit, pokud chcete pracovat na určité pozici? Udělejte si test Poznej sám sebe a zjistěte, jaké pozice jsou pro vás nejvhodnější. Možná nakonec i zjistíte, že vysněná práce by pro vás nebyla vhodná, a raději se zaměříte na něco jiného.

Nenechte se odradit několika neúspěchy

Nemusí se vám podařit najít dobrou práci hned na první pokus. Může to trvat dlouho a možná si začnete myslet, že se vám to nepodaří. Rozhodně to nesmíte vzdávat, ale naopak se snažit zapracovat na svém vystupování, případně si doplnit vzdělání a získat nějaký certifikát. Pokud budete opravdu hodně chtít, můžete do práce chodit s radostí a hrdostí, že děláte něco, co pro vás má smysl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *