GIMP-Vintage efekt

GIMP-Vintage efekt

 

Poznáte film Cisárov pekár – Pekárov cisár? Ten film má svoju atmosféru. Určite aj preto, že je natočený v čase, keď farebný film nebol tak verný ako dnes a preto všetko v tom filme pôsobí ešte viac, ako keby sa to odohrávalo vo fantázii.POSTUP:

  1. Nafotiť, alebo stiahneme obrázok, ktorý budeme upravovať. My použijeme toto pekné pozadie s morom a palmou

GIMP-Vintage efekt

 

 

 

 

 

 

 

2. V Menu Farby / Krivky upravujeme podanie farieb v poradí: modrá, zelená, červená. mám dojem, že práve úpravy modrého kanálu sú dôležité. Každá fotka potrebuje iné posunutie kriviek, ale to poznáte, keď si to skúsite. Vždy sa dá obrázok sledovať ako sa mení a podľa toho ho doladiť. Napríklad zelený kanál som v tomto prípade vôbec nemenil.

GIMP-Vintage efekt

Výsledok druhého kroku už má farby ako z časopisu okolo roku 1970. Teraz postúpime kďalšej dôležitej časti.

GIMP-Vintage efekt

3. Potrebujeme stiahnuť, alebo vytvoriť podklad tzv. Grunge paper (Starý papier). Na google nájdete veľké množstvo tohto materialu. Potom už len záleží, ako veľmi chcete fotografie posunúť v čase.Vyberiete papier viac, alebo menej „zničený“.

GIMP-Vintage efekt

V podstate existuje mnoho možností ako spojiť Starý papier a pôvodný obrázok. Najrýchlejší je dať vrstvu papiera navrch a nastaviť Režim vrstvy Prekrytie. Dobré je aj odfarbiť vrstvu papiera načierno-bielo. Inak sa stáva že výsledok je svetlejší.

GIMP-Vintage efekt

 

Výsledok:

GIMP-Vintage efekt

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *