SOFTWARE NA MÍRU – PRAVIDLA PRO VÝBĚR SPRÁVNÉHO DODAVATELE

SOFTWARE NA MÍRU – PRAVIDLA PRO VÝBĚR SPRÁVNÉHO DODAVATELE

Výběr toho správného vývojáře pro váš nový software vám může přinést i několik bezesných nocí. Nebo si můžete přečíst náš návod, kudy na to a noční můry o výběru nového dodavatele budou ty tam.

SOFTWARE NA MÍRU – PRAVIDLA PRO VÝBĚR SPRÁVNÉHO DODAVATELE

Cena

Zpravidla hlavní kritérium pro většinu zadavatelů. Ale pozor! Ohlížet se pouze na cenu v případě vývoje software na míru není nejlepší nápad – cena by měla být pouze jedním z parametrů, podle kterých vývojáře hledáte a měla by v podstatě rozhodovat až na závěr v užším výběru dodavatelů.

Kvalita

Vysoká kvalita dodaného software by měla být vaší prioritou. Jak poznat kvalitního dodavatele? Hledejte reference, vyptávejte se u předchozích klientů, zajímejte se o stav předchozích podobných zakázek. A zvláštní pozornost věnujte těmto vývojářským hříchům:

  • neprovedení analýzy před začátkem projektu
  • špatná komunikace
  • vysoká chybovost a skryté vady, které brání uživatelům v řádném užívání díla
  • špatná kvalita kódu, která je většinou způsobena nezkušenými vývojáři
  • nevyřešené licence
  • absence dokumentace, která je nedílnou součástí každého projektu (vždy byste měli trvat na dodání minimálně uživatelské a technické dokumentace)

Tým

Zajímejte se o to, kdo přesně bude na projektu pracovat – jestli interní zaměstnanci pracující pro firmu mnoho let nebo jestli zakázku realizuje subdodavatel. To totiž bývá častou příčinou mnohých nedorozumění a problémů.

SOFTWARE NA MÍRU – PRAVIDLA PRO VÝBĚR SPRÁVNÉHO DODAVATELE

Termíny

Rychlost a dodržování termínů je dalším důležitým kritériem, který by vás měl zajímat. Pokud má dodavatel problémy s termíny, bývá to zpravidla z důvodu nedostatečných kapacit a přetížení. Proto se vždy ptejte na reálný začátek prací, chtějte vědět milníky vývoje, např. dodání grafiky k připomínkování nebo zaslání beta verze systému k testování. Zajímejte se nejen o garanci dodržování termínů, ale i následnou podporu a rychlost řešení případných problémů.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *