SEO je mnohdy důležitější než samotný web

SEO je mnohdy důležitější než samotný web


Vytvořit webové stránky je jedna věc. Druhým nesnadným úkolem je přivést na ně vůbec nějaké návštěvníky. I ten nejhezčí web na světě zůstane zapomenutý, pokud mu nenecháte udělat dobré SEO. A za tímto účelem je nejlepší oslovit specializovanou agenturu.

Grafik navrhuje design, programátor web naprogramuje a SEO konzultant se postará o optimalizaci. Jasně, všechny tyto úkony může zvládnout jediný člověk, ale jak pak bude výsledek vypadat?

Věděli byste vůbec, na jaká slova cílit?

Ne, není to až tak jasné, jak byste mohli předpokládat. Lidé vyhledávají různé fráze, kolikrát byste se až divili, co jsou schopní do vyhledávacího okénka zapsat. Abyste jim porozuměli, je třeba prozkoumat, jaké dotazy se vyhledávají. Nejen k tomu slouží SEO analýza, kterou vám každý odborník provede hned na začátku. Zhodnotí, co je na vašem webu dobrého, a co by naopak potřebovalo ještě upravit. Poodhalí kritická místa, pochválí vás za to, co se vám z hlediska optimalizace podařilo udělat dobře. A především vymyslí strategii, která bude pro váš konkrétní web a odvětví fungovat. Vždy je totiž třeba přistupovat k webové prezentaci individuálně. Co funguje pro jednoho, nemusí být dobré pro druhého. Proč? Čtěte dál.

Tušíte, co je lokální SEO?

Tvoříte web pro někoho, kdo prodává po celé zemi? Nebo pro drobného podnikatele, který působí spíše lokálně? Ve druhém případě byste měli zvážit lokální SEO, tedy cílení klíčovými slovy na danou oblast. Na co své služby zobrazovat lidem z Prahy, pokud sídlíte na jižní Moravě a nabízíte je tady? Z hlavního města za vámi nejspíš nepojedou, pokud nemáte něco extra originálního.

Při optimalizaci pro vyhledávače je zkrátka třeba vzít v úvahu celou řadu faktorů. Člověk, který se SEO běžně nevěnuje, na ně může zapomenout. Odborník však ví, co má dělat. Právě proto je lepší zaplatit si agenturu. Obecně se doporučuje aspoň půl roku trvající spolupráce, pak můžete očekávat trvalé výsledky. Na kolik taková služba vyjde? Mrkněte na web SEO Consult a udělejte si představu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *