Zvolte si pro své internetové stránky správný webhosting


Webové stránky slouží většinou k prezentaci firmy, produktu nebo služby, kterou chcete veřejnosti poskytnout. Právě účel rozhoduje při tvorbě internetových stránek o jejich podstatě. Zajistit si kvalitní webhosting, vybrat si doménu, vytvořit konečnou grafickou podobu stránek. To všechno neodmyslitelně patří k získání vytouženého výsledku. Úroveň podpory hostingu je různorodá a rozhodování v mnohém usnadní dostatek informací o všech dostupných možnostech.

Klasický webhosting nabízí praktickou jednoduchost

Rozhodování mezi virtuálním serverem a webhostingem je nejčastějším úskalím. Opět záleží na účelu tvorby webových stránek a na požadovaném provedení. Klasický webhosting je díky jednoduchosti a nižší ceně zatím častější volbou. Často nabízí také jednodušší správu webu. Samozřejmě to má i své nevýhody, protože může dojít k přetížení serveru a snížení výkonu. Kvalitní webhosting by tedy měl mít co nejvýkonnější servery, aby se sdílený výkon tak výrazně neměnil. Mezi častá opatření tak patří i určitá omezení kvůli zajištění plné funkčnosti.

Virtuální server zastoupí multihosting

Virtuální server umožňuje uložení několika webových stránek naráz. Je to výhodnější, než kupovat multihostingové balíčky nebo několik jednotlivých hostingů. Rozšířené projekty proto většinou volí variantu virtuálního serveru. Každý další nový webová stránka už se jen jednoduše přidruží k těm předcházejícím, což je výrazné usnadnění. VPS hosting hospodaří s předem vyhrazeným výkonem, který se dá kdykoliv navýšit. Je však nepraktický pro lidi, kteří nemají se správou serverů žádné zkušenosti. Některé společnosti se však snaží i virtuální servery alespoň trochu zautomatizovat.

K rozhodování přispěje dostatek informací

Nejdůležitějším rozdílem mezi webhostingem a virtuálním serverem je záruka na funkčnost a zálohování. Je tedy velkou výhodou, pokud se o správu stará hostingový provider. Další podstatný rozdíl je v ceně a složitosti. Oproti všem vyjmenovaným kladům a záporům webhosting stále zůstává praktičtější formou pro webové stránky. Většina projektů si vystačí se základními podmínkami a případná omezení se jich vůbec nedotknou. K rozsáhlejším projektům se postupně můžete dopracovat i přes webhosting. Po porovnání výhod a nevýhod obou možností se sami rozhodněte, čemu dáte přednost. Pomoci vám v tom mohou obsáhlé články s informacemi, které vám rozhodování výrazně usnadní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *