Wifi signál možná škodí

Wifi signál možná škodí

V poslední sobě se objevuje stále více studií, které staví na teorii že signál produkovaný wifi routery není tak úplně bezpečný a že může škodit. Podobně se však mluví i o dalších signálech jako jsou mobilní sítě či radiové vlny.

Lidí, kteří se snaží prokázat škodlivost wifi signálu je celá řada. Nejnovější demonstraci přinesly studentky dánské střední školy. Ty totiž začali pěstovat řeřichu v bezprostřední blízkosti wifi routeru a také mimo jeho dosah.

Dívky začali pěstovat na šesti táccích u běžícího wi-fi routeru řeřichu. Stejný počet tácků se stejnou rostlinou umístili i mimo dosah signálu wi-fi a začali chování rostlin sledovat. K jejich překvapení začaly rostlinky umístěné u wi-fi routeru hromadně umírat, kdežto rostliny mimo dosah signálu dál radostně bujely. Mladé Dánky tento pokus uskutečnili z toho důvodu, že si všimli zhoršené koncentrace a problému se spaním v místech, kde byl přítomen i tento signál.

Jejich pokusu si všimla i světová média, díky čemuž se o této problematice začalo opět globálně diskutovat. Objevují se i další teorie o škodlivosti tohoto signálu. V Nizozemsku byl uskutečněn pokus, kdy byly stromy vystavěny enormně silnému wi-fi připojení. Po nějakém čase tohoto experimentu začala kůra na stromech černat, a stromy sesychat, stejně tak jako jeho listy.

Zdali působí signál wi-fi routerů opravdu škodlivě i na lidské zdraví s jistotou říci nemůžeme. Jediné co zatím víme, je že veškeré pokusy toto tvrzení nepotvrdili, bohužel však ani nevyvrátili. Nám tedy nezbývá nic jiného než čekat na výsledky vědeckých bádání a doufat v neškodnost tohoto typu signálu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *