Vizitka by měla udělat dojem

Žijete v digitálním světě a zastáváte názor, že si o vás lidé všechno mohou najít sami? Spousta začínajících podnikatelů to takhle vidí, ale pak si uvědomí důležitost vizitek. Nejedná se o žádný cár papíru, jsou skvělým doplňkem, pomocí nějž na ostatní uděláte dojem a zajistíte, aby na vás zákazník jen tak nezapomněl.

Mnoho lidí namítá, že mají jako vizitku svůj web, nicméně ten ani v době internetové nenahrazuje účely papírků, které můžete skutečně držet v ruce. A o jaké účely se jedná?

Vizitky vás mají připomínat a dělat vám reklamu

Když někomu strčíte do ruky vizitku, zajistíte si tak, že si na vás ještě vzpomene. Možná ji uloží do peněženky nebo do kapsy saka, ale každopádně ji jednoho dne vytáhne. Je to mnohem osobnější, než kdyby si kontakt na vás musel hledat na internetu. Klient takhle získá pocit důležitosti a toho, že pro vás není jen další anonymní zákazník.

Jakmile vizitku člověk vytáhne z kapsy nebo peněženky, pravděpodobně ji odloží někam na stůl, dá si ji doma ke kalendáři, opře o stojánek na tužky v kanceláři apod. Na těchto místech si jí určitě všimne ještě někdo další, takže vám poslouží rovněž jako reklama. A čím líbivější vizitka bude, tím vyšší je pravděpodobnost, že si ji klient někam vystaví.

Provedení vizitky o vás hodně vypovídá

Udělat si vizitku narychlo jen proto, abyste nějakou měli, není správný postup. Zaměřte se na design, který by měl mimo jiné korespondovat se vzhledem vašich webových stránek a grafických materiálů, i provedení – kvalitní tisk vizitek a materiál.

Co se týče vzhledu, klidně se inspirujte na internetu. Nemusíte zacházet do šíleností (z vizitky lze složit židli, je udělaná jako struhadlo, dá se s ní učesat atd.), jen by prostě měla být líbivá na první pohled. Raději investujte do grafika, případně vyžijte nějakou z online dostupných šablon.

A materiál s tiskem? Prozkoumejte nabídku společnosti Printuj.cz, která nabízí tisk vizitek online na matný či bílý papír s různou úpravou. Neobvykle mohou vypadat i obyčejné zaoblené rohy nebo laminace.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *