Unikátní multifunkční nože karambit

Karambit je označení nože, který vás zaujme svou přesností, bezpečností a univerzálním použitím. Tyto speciální nože se podle svého druhu využívají k praktickým účelům i k boji.

Něco z historie

První zmínka o nožích karambit pochází z 11. století. V Indonésii byl používán nůž velmi podobný současnému karambitu hlavně v zemědělství. Svůj podíl na tom má velice ostrá čepel s širokým rozsahem použití. Jeho popularita rychle rostla a brzy se rozšířil po celé oblasti jihovýchodní Asie, zejména pak do Malajsie a Filipín.

Znaky nože karambit

Podle čeho poznáte, že se jedná o nůž karambit? V prvé řadě se od ostatních nožů odlišuje zahnutou čepelí, která zajišťuje velký rozsah použití oproti nožům standardním. Zakřivená čepel má totiž evokovat tvar tygřího spáru. Dalším poznávacím znamením karambitu je ergonomická rukojeť a bezpečnostní kroužek.

Využití

Jak již bylo zmíněno, karambit má využití opravdu všestranné. Můžete jím řezat, sekat, trhat, párat a krájet s minimální námahou. Jsou vyhledávanými nástroji pro jejich precizní řez, výjimečně ostrý břit a vysokou životnost.

Nůž pro sebeobranu

Sebeobrana s použitím karambit nože je přímá a efektivní, nezáleží na síle tělesné konstrukce uživatele odrážejícího útok. Karambit totiž umožňuje plynulé odražení útoku díky jednoduchému opačnému protipohybu. Ten je rychlý a snadný. Zkušený uživatel si poradí i s obranou před útokem z několika směrů. Karambit dokáže skvěle kontrolovat pohyb končetin protivníka a určit příchozí směr působící síly. V boji se zahnutá čepel obtočí kolem těla útočníka a zasáhne ho skutečně devastujícím účinkem.

Vyberte si typ, který vám bude v dlani ideálně sedět

K dostání jsou různé druhy karambitů, které se liší dle způsobu použití. Spousta firem se též věnuje výrobě těchto nožů na zakázku dle individuálních potřeb zákazníka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *