Úvod k tutoriálom.Tvorba webovej stránky

Úvod k tutoriálom.Tvorba webovej stránky

Vítam vás u nášho prvého tutoriálu k tvorbe vlastnej webovej stránky. Názov 1 tutoriálu som nazval „Kapitola 1: Základy HTML a XHTML“ keďže na pomoc pri písani týchto tutoriálov budem používať z mála knihu aby som vám vysvetlil všetko potrebné. Prevediem a ukážem vám ako si vytvoriť webovú stránka krok za krokom pomocou HTML a CSS možno ďalej použijeme a  vložíme do stránky aj kódy Javascriptu ale priorita je teraz naučiť sa HTML a CSS. Tieto tutoriály sú vhodné aj pre učiteľov na školách ktorý majú problémy vysvetliť ako to HTML funguje.  Budeme radi ak nám napíšete keď budete niečo potrebovať,alebo nás len ohodnotiť.

Čo budeme potrebovať?

Prvé čo potrebujeme je prehliadač,to asi máme  a ak nie tak kliknite TU

Ďalej potrebujeme textový editor. Ja budem používať textový editor PSPAD

Existuju aj programy ako Microsoft Word alebo Microsoft Frontpage v ktorých si vytvoríte už naformatovaný text pomocou buttonou-tlaćitok. Je to na orientáciu dobré ale určite nedoporučujem používať pri vytváraní web stránky,takže ostaneme pri PSPade

To je všetko čo na tvorbu webovej stránky potrebujeme,ale ešte si potrebujeme vytvoriť dokument .htm alebo .html (v podstate to je jedno) do ktorého budeme zapisovať html kódy a tvoriť našu stránku. Návod na vytvorenie dokumentu .html nájdete kliknutím SEM.

To je všetko,môžme teda prejsť na Tvorbu našej budúcej stránky

 

Kapitola 1: Základy HTML a XHTML

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *