Schopný editor PSPad

Schopný editor PSPad

Freewarový textový editor, ktorý dokáže viac než si myslíte. PSPad je český textový editor nie len pre programátorov. Program má mnoho užitočných funkcií, ktoré by ste pri licencii freeware inde len ťažko hľadali.Schopný editor PSPadOkrem základných funkcií ako je farebné zvýrazňovanie syntaxu, práca so záložkami i projektmi, automatické opravy, interný náhľad HTML stránok, preformátovanie a kompresia HTML kódu zvládne aj neobvykle ale veľmi užitočné funkcie medzi ktoré patria: záznam makier, porovnávanie a zvýraznenie rozdielov dvoch dokumentov, konverzie kódovania češtiny/slovenčiny (LatinII, Kamenických, Windows 1250, ISO 8859-2, UTF-8, UNICODE), mnoho preddefinovaných zvýrazňovacích syntaxi pre C/C++; Foxpro, HTML, INI, Java, JavaScript, Object Pascal, PHP, Perl, Python, RSS, MySQL, VisualBasic, XML a iné.

Schopný editor PSPadPracovné prostredie PSPadu

Program obsahuje plnohodnotný HEXA editor, prieskumníka kódu, tabuľku ASCII, výber farby, generátor textu, prepočet číselných sústav, automatické dokončovanie, overovanie pravopisu (možnosť stiahnutia slovenčiny) a iné zaujímavé funkcie. Program umožňuje aj kompaktné zobrazovanie, umožní zobraziť pravítko, čísla riadkov, zalamovanie textu, netlačitelné znaky, rôzne panely nástrojov a podobne. Program má prepracované vyhľadávanie, nahradzovanie, vytváranie záložiek a umožní aj priame vyhľadávanie na serveri Google. Program hravo zvládne odstrániť diakritiku z textu (prípadne ju doplniť – ale nie vždy správne…), zoradiť text, vykonávať rôzne operácie s riadkami, rôzne vyznačovania textu (riadkový, stĺpcový, normálny), exportovať dokument do rôznych formátov, na disketu prípadne ako e-mail, samozrejmosťou je rozšírená možnosť tlače textu, umožňuje zobrazovanie mnohých štatistických informácií o dokumente a množstvo ešte iných neprebádaných funkcií.

Schopný editor PSPad

Pri písaní kódu Vám dokáže pomôcť interný pomocník, ktorý po zadaní parametrov vygeneruje presné znenie HTML kódu, prípadne pri písaní iného kódu Vám zobrazí mini nápovedu pre jednotlivú funkciu a podobne. Program umožňuje aj pripojenie k FTP serveru priamo z jeho prostredia, takže po úprave dokumentov si ich môžete okamžite nahrať na web. Program má český pôvod, takže s jeho lokalizáciou nie sú nijaké problémy. K programu nechýba ani slovenčina. Na ovládanie jednotlivých funkcií programu si rýchlo zvyknú aj menej zruční užívatelia. Program je veľmi pekne graficky spracovaný, a umožňuje veľmi veľkou mierou prispôsobiť sa užívateľovi – môžete nastaviť takmer všetko podľa Vašich predstáv… Programu sa dá vytknúť len veľmi málo veci a aj to sú len také maličkosti čo nestoja za reč. Skutočne asi ten najlepší freewarový editor kódu, ktorý je oficiálne plne lokalizovaný budeme používať aj v naších článkoch.

 

Keďže je tento editor zdarma,sťiahnuť si ho môže každý z oficiálnej stránky PSPadu kliknutím SEM.

Najnovšia verzia 4.5.6 (2427) – 11.11.2011

 

 

Schopný editor PSPad

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *