Počítače Dell: udělejte si jasno v typech skříní

Počítače Dell: udělejte si jasno v typech skříní


Firma Dell je jedním z nevýznamnějších výrobců výpočetní techniky. O spolehlivosti počítačů Dell svědčí obliba u firem i vysoké prodeje repasovaných strojů. Na trh se dodávají hned ve čtyřech provedeních: tower, desktop, SFF a USFF. V dnešním článku si všechny typy skříně probereme.

Dell tower

Rozměrově největší a zároveň nejtěžší varianta. Výška skříně Dell tower je vyšší než délka a šířka, proto se dá říct, že počítač stojí – odtud také název stroje. Tento typ je možné postavit na zem, v tom případě je ale nutné zajistit dostatečný odstup od okolních stěn nebo předmětů. Bez dostatečného přívodu a odvodu vzduchu totiž dojde k omezování chlazení. Počítač postavený na zem je také potřeba častěji čistit. Výhodou provedení Dell tower je široká možnost úprav konfigurace.

Dell desktop

Provedení Dell desktop má naopak výšku ze všech rozměrů nejmenší. Je konstruováno na používání v horizontální poloze, často se na něj pokládá LCD monitor. Na rozdíl od provedení tower má omezené možnosti úpravy konfigurace. Snížený profil například hodně omezuje výměnu grafické karty.

Dell SFF

Dell SFF (small form factor) se podobně jako provedení desktop ukládá na podložku horizontálně. Provedení SFF je ale ještě menší a lehčí. To znamená úsporu místa a snazší manipulaci. Na druhou stranu je ve skříni zároveň menší počet slotů na karty a paměťové karty. Stejně tak se zde namísto klasicé 5,25’’ mechaniky používá slim mechanika běžně používaná u notebooků. Výměna mechaniky pak nebývá zrovna laciná záležitost.

Dell USFF

Provedení USFF (ultra small factor) je ze všech skříní pro počítače Dell nejmenší a také nejméně rozšířené. Malé požadavky na dostatek místa jsou hlavní výhodou tohoto typu. Někdy je využíván jako náhrada notebooků s integrovaným zdrojem napájení – právě v tom má oproti notebookům velkou výhodu. Sloty pro karty zde nejsou žádné a možnosti rozšiřování značně omezené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *