Naučte se HTML a CSS moderně

Firma, která dnes není na internetu, jako kdyby ani neexistovala. Všichni potřebují své webové stránky a odborníků, kteří dokážou vytvořit působivý web za slušnou cenu, je stále nedostatek. Přidat se k nim snadno můžete i vy. Vždyť dnes lze kurzy tvorby webu absolvovat online a určitě natrefíte na spoustu stránek, na nichž objevíte zajímavé návody a triky.

Pokud se rozhodnete zabývat technologiemi tvorby webu, určitě začnete s HTML a CSS. K tvorbě dynamických stránek vám stačit nebudou, ale je to taková abeceda každého webaře. Navíc HTML5 a CSS3 přináší i pár opravdu povedených vychytávek.

Bez podmíněných komentářů se neobejdete

Umíte-li aspoň základy HTML tagů, začněte studovat různé chytré tipy. Jedním z takových, bez nichž se pravděpodobně neobejdete, jsou podmíněné komentáře. Pomohou vám vyřešit problém, kdy se stejná věc zobrazuje jinak v různých prohlížečích. A věřte, že tohle budete řešit dnes a denně a marně si budete lámat hlavu nad tím, proč se všichni vývojáři prohlížečů nemohou shodnout na stejných vlastnostech. Vůbec nejlepší je to s Internet Explorerem, ten si na vás vždy přichystá nějakou kulišárnu.

Mohlo by se zdát, že HTML tagy představují prostě jen takové vodítko, strukturu stránky a vše další se řeší přes jiné technologie, ale to jste docela na omylu. Přes HTML se dají zařídit nejrůznější podivnosti – třeba otevírání dvou stránek po kliknutí na jeden odkaz a mnoho dalšího.

Světu webů vládne responzivita

CSS styly se učte responzivně. Zvykejte si zadávat rozměry v procentech, nikoliv v pevných jednotkách, aby se prvky přizpůsobovaly velikosti obrazovky. A další zásady responzivity? @media a nastavování různých vlastností pro rozdílné rozměry zařízení. S CSS už dokážete pěkná kouzla, avšak občas vás dokážou potrápit i ty největší triviálnosti – třeba zarovnání prvku přesně doprostřed stránky (ať už horizontálně, či vertikálně). To je totiž ideální příklad těch věcí, které se v každém prohlížeči zobrazují jinak.

Když přidáte jQuery, budete nepřekonatelní

Chcete-li vytvářet weby, které ohromí na první pohled, budete se muset naučit také jQuery. Přes tuto javascriptovou knihovnu se totiž vytváří drtivá většina všech hezkých věcí, co z webů znáte – scrollovací efekty, interaktivní prvky atd. A tady teprve začíná legrace. Zapojte fantazii a užívejte si, co všechno se díky dnešním technologiím dá na obrazovce vytvořit. A když si nebudete vědět rady? Pátrejte po internetu, třeba na cs.webdev.wiki.

 


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *