Kdo může využít repasovaný server?

Koupit výkonný server je značná finanční investice. Tu ale můžete výrazně snížit, koupíte-li si místo nového serveru repasovaný. Pro koho je tato volba vhodná?

Co jsou to repasované servery?

Nejprve je asi vhodné si trochu ujasnit názvosloví, i když nepochybuji, že mnozí z nás vědí, o čem mluvím. Repasované servery jsou servery, které prošly kompletní rekonstrukcí. Servery byly rozmontovány, vyčištěny, prošly obměnou komponent a poté byly znovu složeny dohromady. Tím se zvýšila jejich životnost a mnohdy i výkon.

Nekomerční sektor

Pro nekomerční sektor, který často obrací každou korunu, jsou repasované servery darem z nebes. Umožňují mu pořídit si výkonnou a stabilní techniku za ceny, které si může v pohodě dovolit. Repasované servery jsou spolehlivé a jejich využití se není třeba obávat.

Firmy

I zde existuje značný prostor pro repasované servery. Pro mnoho aktivit skutečně není třeba kupovat zbrusu nový server a ten repasovaný bez problému poslouží. Například jako úložiště dokumentů, nechce-li firma využívat cloud.

Úroveň repasu

Důležité je ale vědět, jakým způsobem byl server repasován. Nedoporučujeme kupovat servery repasované v zemích třetího světa nekvalifikovanou pracovní silou. Nemá to ani ekonomický smysl. Například známý český prodejce serverů e-shop Czech Server má v nabídce velké množství repasovaných serverů, které si repasuje sám pomocí svého teamu vysoce kvalifikovaných specialistů.

Kdo může využít repasovaný server?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *