Jsou renovované tonery stejně kvalitní jako originální?

Jsou renovované tonery stejně kvalitní jako originální?

Používáte poměrně často tiskárnu a kladete si otázku, zda se dá ušetřit za tonery při zachování stejné kvality tisku? Pak jsou tyto řádky určeny právě vám. Současný trh nabízí renovované a kompatibilní tonery, jak do inkoustových tak laserových tiskáren. Renovované tonery jsou lacinější alternativou vůči náplním od přímého výrobce tiskárny, tedy originálu. V podstatě se jedná o tonery, které vyrobil jiný výrobce než ten, jenž vyrobil tiskárnu, ale za mnohem nižší cenu.

Přednosti renovovaných tonerů

Jednou z předností renovovaných tonerů je logicky nižší pořizovací cena. Do prázdné kazety vystačí nasypat tiskový poprašek, který bývá pro snížení nákladů „neznačkový“. Ovšem nad tím vám hrůzou chlupy vstávat nemusí. Kvalitní tonery do tiskáren nemusí být vždy jen ty originální.

Druhou předností je šetření životního prostředí, protože použitý toner může skončit celý někde na smetišti – nebo může být renovován a znovu použit. Takovým nákupem nešetříte jen své vlastní finance, ale vytvoří se až o 75% méně odpadu. Takže se podílíte i na šetření životního prostředí. Tisk je stejně bezproblémový a kvalitní, jako vykazují originální tonery.

Renovované vs. kompatibilní náplně

Další levnou alternativou je pořízení kompatibilní náplně do tiskáren – ty jsou oblíbené zejména proto, že nemusíte sypat prášek do kazet a nemáte s nimi žádnou práci. Ovšem jak jsme již zmínili, renovované tonery jsou maximálně šetrné k životnímu prostředí. Naproti tomu kompatibilní či alternativní tonery jsou vyráběny za účelem nejnižší výrobní ceny a není možné je renovovat.

Jak probíhá renovace toneru?

Jedná se o proces, kdy se vymění opotřebené díly tonerové kazety tak, aby bylo možné kazetu opět použít. Následně se toner naplní tonerovým práškem a osadí novým čipem. O kvalitě tisku rozhoduje kvalita odvedené práce a použité materiály. Občas se stává, že bývají renovované tonery o něco málo dražší než ty kompatibilní, ale na stran druhou mnohonásobně levnější než originální tonery.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *