Jak začít na YouTube vydělávat

Jak začít na YouTube vydělávat

Youtubering je fenomén, který poslední dobou válcuje světové vody internetu. Jedná se o prostředek, jak se můžeme zviditelnit, ale také o poměrně zajímavý způsob vydělávání peněz. My se dnes podíváme na to, jak si na YouTube začít pořádně vydělávat.

Bez reklam to nejde
Prvním způsobem, jak zajistit svůj příjem z YouTube je, že povolíte reklamy přímo ve vašich videích. Ty mají například podobu spotů, textových reklam, ale i anket. Vy pak dostáváte peníze za to, že lidé na reklamu koukají a že na ní třeba i kliknou. Pokud se tak děje, YouTube vám vyplácí 55% z čistých příjmů uznaných společností YouTube z reklam, které se zobrazily, nebo byly přímo streamovány společností YouTube.

Základem je AdSense účet!
K tomu, abyste se stáli přímo youtuberem budete potřebovat počítač, kameru, ale také AdSense účet. Do něj se zarecitujete velice jednoduše a součástí registrace je i bankovní účet, kam vám jsou peníze vypláceny. Pro tento způsob výdělku je nutné mít dle zákona živnostenský list či vlastní firmu.

YouTube kanál je na světě
Tím jste si vytvořili vlastní YouTube kanál, do kterého můžete přidávat nejrůznější videa, která lze zpeněžit. To lze udělat velice jednoduše a to vstoupením do správce videí a aktivovat zpeněženění. Vše je jednoduché a intuitivní a nemusíte mít strach, že byste se v tom zamotali. Důležité je pro vás také vědět to, že i vy přímo nemůžete ovlivňovat, jaké reklamy budou ve vašich videích zobrazovány. To je privilegium samotného YouTube. Nakonec však zjistíte, že to stejně zas tolik nevadí.

A kolik to hodí?
Pokud se vše podaří, nezbývá, než se začít těšit na tolik očekávanou odměnu v podobě výdělku. Ty se samozřejmě různí podle toho, jakou má kdo s YouTube uzavřenou smlouvu. Je však dobré počítat s algoritmem jedno shlédnutí, je rovno jednomu halíři.

 

 

 


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *