Jak optimalizací PPC reklamy získat více konverzí?

Jak optimalizací PPC reklamy získat více konverzí?

Správa PPC reklamy je především o optimalizaci. Je nutné neustále myslet na to, jak můžete zlepšit výkonnost svých reklam a ukazatele kvality reklamy jsou zde klíčové. Jak můžeme PPC reklamu měřit? Na základě jakých ukazatelů bychom ji měli optimalizovat?

Mikrokonverze

Mikrokonverze jsou aktivity, které uživatelé provedou, než dojte k cílové konverzi, tedy nákupu. Patří mezi ně například zhlédnutí videí, kliknutí na různá tlačítka na vašem webu, zobrazení klíčových stránek, stažené soubory, registrace na webináře atd.

Díky Google Analytics není problém tyto dílčí aktivity průběžně sledovat. Jednoduše si v administraci vytvořte cíle, které chcete sledovat, a pak už se jen dívejte na statistiky výsledků.

Jak optimalizací PPC reklamy získat více konverzí?

zdroj: flickr.com

Pokud například chceme PPC reklamou podpořit prodej online i v kamenných prodejnách a budeme potřebovat vědět, jak PPC reklama pomáhá našemu cíli, budeme ve statistikách sledovat, jak PPC ovlivňuje uživatele hledající kamennou prodejnu ve svém okolí.

Jako bonus můžeme tabulku výsledků, která nám ukazuje, kolik uživatelů přišlo do kamenné prodejny přes určitou kampaň, použít jako remarketingový seznam.

Interakce s webem

Nastavení vašeho webu a možnost interakce uživatelů přímo na vašich stránkách je pro efektivní PPC kampaň často klíčové. V rámci interakce s vaším webem je možné sledovat následující metriky:

Míra opuštění

Stránky, které uživatelé navštěvují nejvíce, byste měli znovu zhodnotit a v případě potřeby provést optimalizaci. Podívejte se, na které stránce dochází nejčastěji k opuštění vašeho webu. Nechybí na dané stránce důležité informace? Je struktura stránky dostatečně přehledná a pochopitelná?

Míra prokliku

Pokud chcete na svůj web primárně vyhledávající uživatele dostat, jedním z klíčových ukazatelů pro vás bude míra prokliku neboli CTR. V rámci optimalizace je pro tento cíl vhodné pozastavit klíčová slova s nízkou mírou prokliku a zvyšování nabídek za klíčová slova s vysokou mírou prokliku.

Doba trvání relace

Tedy jakou dobu uživatel na vaší webové stránce strávil.

Proč je sledování konverzí tak důležité?

Pokud nemáte nastavené cíle a nesledujete v rámci PPC reklamy konverze, nevíte, kolik zákazníků vám vaše kampaň získala, ani jak jsou jednotlivá klíčová slova úspěšná, co se týče konverzí. Vždy bychom měli vědět, jaké reklamní sestavy mají největší úspěch a co vede uživatele ke konverzi. Pravidelně bychom měli optimalizovat reklamní kampaně tak, abychom lépe dosahovali stanovených cílů.

zdroj: searchenginewatch.com, ppchero.com, wordstream.com, searchenginejournal.com, foto: flickr.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *