Jak nedělat PPC kampaň

Jak nedělat PPC kampaň

Digitální marketing vám pomůže s propagací vašeho produktu či služby a díky tomu vám může vydělat spousty peněz. Jednou z možností, které jsou skvělé, pokud jsou uchopeny správně, jsou PPC kampaně pro Google a Seznam. Možností, jak je vytvořit je mnoho. My vám však poradíme čeho se vyvarovat a co nefunguje tak, jak si můžete myslet.

Čeho se vyvarovat při tvorbě PPC kampaně

PPC kampaň, která je vytvořená na koleni, je špatná kampaň. Mnoho firem se pokouší vytvořit kampaň své pomocí a zadají do PPC systému tři obecné fráze, které charakterizují jejich podnikání či službu a spustí inzerát. Jenže výsledky se nedostavují a peníze vyletí oknem. Takto vytvořené PPC kampaně pro Google a Seznam má řadu nedostatků. Níže uvádíme několik nejčastějších chyb při tvorbě PPC kampaně.

  1. Špatné zacílení

Nejčastější chybou je špatné zacílení kampaně. Mnohdy jsou první pokusy s PPC kampaní určeny jen pro potencionální zákazníky, kteří ještě nevědí, co potřebují a jsou na počátku rozhodování. Takto nastavená kampaň stojí jen peníze a přináší minimum konverzí.

  1. Špatná volba klíčových slov a frází

Obecné a jednoduché fráze nezacílí na jedince, kteří používají jiný postup při vyhledávání. Většinou volí jiná klíčová slova. Je tedy velmi důležité mít správně nastavená a určená klíčová slova při spuštění PPC kampaně.

  1. Zobrazení klíčových slov v špatném kontextu

Obecné fráze dělají jednu velkou neplechu. Dají se totiž použít i v jiném kontextu, než na kterou je kampaň zacílena. Uživatel použije totožná klíčová slova, ale pro jiný problém a odlišný význam. V takovém případě protékají kampaní peníze a konverze jsou nulové.

PPC kampaň také není vhodná pro budování jména značky. Jedná se pouze o textovou reklamu, která neobsahuje grafické prvky a nedostane se tolik do podvědomí uživatelů. Proto používejte PPC kampaně jen v případě, kdy chcete prodat své služby. Máte, co nabídnou a víte koho oslovit. Jestliže si nevíte rady, obraťte se na zkušenou agenturu, která vám pomůže vytvořit efektivní kampaň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *