Jak na SEO pro malé a střední firmy?

Jak na SEO pro malé a střední firmy?

Optimalizace pro vyhledávače je čím dál tím populárnější. Zejména velké společnosti ví, že pokud se nebudou věnovat SEO, jejich web se ztratí pod stránkami konkurence. Lidé denně vyhledávají miliardy dotazů. A právě proto má optimalizace webů čím dál tím větší váhu. Mohou ale malé a střední podniky využít tohoto potenciálu a konkurovat velkým hráčům?

I malé firmy mohou dobře konkurovat pomocí SEO

Pro malé a střední podniky může být trochu problém fakt, že SEO je dnes velice populární a větší podniky mají finance na to, aby investovaly do optimalizace obrovské částky. Mohou si dovolit mít k dispozici několik lidí, kteří budou svůj čas od rána do večera trávit optimalizací jejich webu. Otázka tedy zní: Mohou malé podniky vůbec takovým hráčům konkurovat? Ano, mohou. A níže si ukážeme, jak.

Jak na SEO pro malé a střední firmy?

zdroj: flickr.com

Priorita místní lokalizace

Jste například instalatér, ale máte pocit, že váš business válcují větší, konkurenční v regionu? Zaměřte se v SEO zejména na místní lokalizaci. Lidé, kteří vás budou mít blízko a zároveň vás najdou ve výsledcích vyhledávání, vám často dají přednost. Získejte proto lokálně relevantní provoz na svých webových stránkách.

Zaměřte se na konkrétní výklenky trhu

Vaším stěžejním úkolem je snížit konkurenci. Ne všechny hledané výrazy získají stejné množství výsledků ve vyhledávání, a hlavně, ne všechny výrazy jsou tak konkurenční. Snažte se své produkty či služby, ale i publikum, co nejvíce specifikovat.

Zaměřte se na pozitivní reference

Velká část místního SEO (optimalizace) značně závisí na kvalitě a kvantitě referencí a názorů na vaši firmu. Proto pracujte s vašimi současnými zákazníky a poproste je o referenci, která pak bude dohledatelná.

Malé podniky ve skutečnosti mohou, co se týče SEO, značně konkurovat velkým podnikům. Stačí, aby si vás zákazníci oblíbili a šířili dobrou pověst v různých diskuzích, přes sociální sítě nebo zanechali referenci přímo na vašem webu.

Sociální sítě

Věnujte čas a úsilí i sociálním sítím. Vytvářejte soutěže, přidávejte zajímavý obsah, jako jsou rady a tipy k vašim produktům, informace o slevách a akcích, informace o nových produktech atd. Ze sociálních sítí odkazujte na svůj web a zvyšte tak jeho návštěvnost.

Znát své silné a slabé stránky je klíčové. Jen tak si můžete vytvořit SEO plán a optimalizovat svůj web tak, abyste se odlišili od velkých konkurentů.

Zdroj: searchengineland.com, searchengineguide.com, wordstream.com, searchenginewatch.com, foto: flickr.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *