Huawei P10 vs iPhone 7 Plus

Huawei P10 vs iPhone 7 Plus

Duální fotoaparáty jsou novou silnou zbraní nejnovějších modelů od Applu i Huawei. V případě Applu jej nabízí iPhone 7 Plus a v případe Huawei modely P10 a P10 Plus. Který z těchto zařízení se vypořádal s duální čočkovou technikou lépe?

Zajímavá P10

Současná vlajková loď společnosti Huawei se oproti konkurenci od Applu může pochlubit především atraktivnější cenou, která je nižší o několik tisíc korun. Zároveň v sobě ukrývá větší baterii, která nabízí delší výdrž zařízení a také operační systém Android ve své nejnovější verzí. Co nás ovšem bude zajímat nejvíce je jeho fotoaparát vyvinutý ve spolupráci s legendou fotografického průmyslu Leikou. Duální fotoaparát nabízí dva senzory, první s 12-megapixelovým čipem a druhý hned s 20-megapixely. Ten však zachycuje pouze monochromatické obrazy.

Oba fotoaparáty pracují s 27mm čočkou Sumarit se světelností f / 2.2. Jedná se tedy o velice světelný fotoaparát, který je schopen pořizovat kvalitní snímky i v horších světelných podmínkách.

Designový iPhone

Blíže popisovat styl telefonu od Applu asi není třeba. Zde platíte především za značku jako takovou a za to, že se můžete stát součástí kultu. I přesto však iPhone 7 Plus představuje velmi kvalitní přístroj, který nabízí 28 milimetrovou čočku se světelností f / 1.8 a 12-megapixelovým snímačem u prvního ze dvou snímačů a 56 milimetrovou čočku, bez stabilizace, se světelností f / 2.8. A to v praxi znamená, že iPhone je schopen zachytit větší detaily, ovšem na úkor světelnosti.

Porovnání

Pokud se podíváme na fotografie pořizované modelem od Applu, pak podání barev shledáme o něco realističtější, ovšem fotografie působí více temně a ne příliš živě. Pokud vezeme oba telefony do temnějšího prostředí, zde bude mít rozhodně navrch Huawei díky své lepší světelnosti. Fotografie z něj jsou více ostré, což je nejlépe patrné na fotografiích focených například na noční ulici.

Pokud však porovnáme cenovou hladinu obou přístrojů, vychází nám Huawei jako naprosto jasný vítěz, se kterým jste schopni pořídit stejně kvalitní fotografie, jako u vlajkové lodí od společnosti Apple.

 


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *