Heckerské společnost Synack je podporována Microsoftem!

Heckerské společnost Synack je podporována Microsoftem!

Hackera v dnešní době díky filmům vidíme pouze jako padoucha, který se od počítače snaží ovládnout celou planetu. Realita je však samozřejmě trochu jinde. Svědčí o tom i nejnovější projekt Synack, který sdružuje pod svými křídly nejlepší hackery z celého světa.

Firma Synack byla založena roku 2013 a to především za účelem shromáždit počítačové kapacity. Jejími zakladateli jsou experti přes IT a to Jay Kaplan a Mark Kuhr. A co je účelem toho proč chtějí zkoncentrovat ty největší hackery světa? No věřte tomu nebo ne, ale ovládnou planetu od svých počítačů nechtějí, ba naopak. Jejich cílem je testování a tvorba zabezpečovacích systémů nejvyšší úrovně. A právě na to slyší velké společnosti s Microsoftem v čele, který je nyní podpořil částkou 21,5 milionu dolarů.

Učinil tak skrze svůj investiční fond Microsoft Ventures, čímž posunul opět svou hranici nejvyšší provedené investice. Synac tak již od investorů získal celkem 55 milionu dolarů, a to je již slušná sumička pro to, rozjet celý projekt opravdu ve velkém a naplno. Do firmy nalily peníze například i HP, některé telekomunikační společnosti a pak čistě finanční investoři. Mezi vůbec první patřil Google, který do celé společnosti nainvestoval hned na počátku také slušný peníz, opět skrze svůj startupový fond Google Ventures.

A co tito investoři mohou od Synacu očekávat? Především zabezpečení na nejvyšší úrovni pro klíčové systémy vládních organizací, či národních korporací. Mezi první zákazníky patří samozřejmě ministerstvo obrany USA. Právě najímaní hackeři se mají pokoušet nabourávat do systémů této společnosti a skrze to pak hledat slabá místa v systému. Využívána je k tomu i umělá inteligence. Pokud je slabé místo objeveno, je okamžitě opraveno.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *