Experti Microsoftu předpovídají rok 2017. Splní se něco z jejich odhadů?

Experti Microsoftu předpovídají rok 2017. Splní se něco z jejich odhadů?

Tento týden patří nejen čertům a Mikulášům, ale také vzdělávání v počítačových vědách. V rámci tohoto týdne je především ukázka toho, kolik toho dokáží firmy predikovat do budoucnosti. A věřte, že největší IT firmy tohoto světa mají své odhady. Například Microsoft. Pojďme se na jednotlivé předpovědi podívat.

Jak se do roku 2027 promění algoritmy strojového učení?
Naprosto klíčové zde bude, aby umělá inteligence měla k dispozici vždy ta nejobjektivnější data. Právě tímto směrem se zlepšila kvalita strojového učení, které bude mnohem zodpovědnější a férové.

Jak se do roku 2017 promění strojové zpracování hlasu?

Jazykové modely budou tou dobou již úzce provázané s kognitivními modely, umělá inteligence tak bude chápat význam jednotlivých slov. A právě díky tomu bude možné, aby s námi vedla plynulý dialog, bude rozlišovat mezi našimi náladami a rozpoznávat situace.

Jak se do roku 2017 promění vyhledávání?

Klasická forma vyhledávacího boxu zmizí a na jejich místo nastoupí hlasoví asistenti. Vyhledávat se bude podle kontextu a všudypřítomně. Dotaz již nebude zapisován do univerzálního textového pole, ale budeme například klikat na neznámé slovo a položíme hlasový dotaz.

Jak se bude měnit biologické programování?

V příštích deseti letech budou vznikat nové inženýrské obory, které propojí IT a buněčné struktury, Budou vyvíjeny živé programy, například pro použití v medicíně či zemědělství. Finálním výsledkem by pak mohli být miniaturní roboti, kteří budou postaveni z buněčné tkáně.

Co virtuální realita?

Vývoj na poli minituarizace a zapojení dalších smyslů, kupříkladu hmatu, posune virtuální realitu na úroveň té skutečné a v mnoha ohledech jí i předčí.

Zajímavostí na těchto odpovědích je, že je všechny vyřkly ženy, které pro Microsoft pracují. Tento ročník týdnu pro vzdělávání v IT se totiž zaměřil především na ženy v tomto oboru, a jak je vidět, i ty mají k tomuto tématu či říci.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *