Existuje vůbec odolný dotykový telefon?

Výrobci se dnes předhánějí v tom, kdo nabídne lepší Gorilla Glass a čí telefon přežije déle ve vodě. Pak ale stačí jedno spadnutí na zem a často je po mobilu. Existuje tedy ještě vůbec něco jako odolný smartphone?

Na Nokiu 3310, o které se vypráví legendy, asi žádný současný mobil nemá, přesto se opravdu dá najít odolný dotykový telefon, který přežije vodu, prach, pád z výšky i další nepříjemnosti. Ale připlatíte si.

Rádoby odolných telefonů je na trhu spousta

Výrobci si zvykli za odolné mobily vydávat téměř všechno, co přežije kapku vody, proto si dobře ověřujte, co odolnost v konkrétním případě znamená. Zjistěte si specifikace modelu a porovnejte jej s ostatními. Nenechte se prostě opít rohlíkem.

Skutečnou špičkou jsou telefony Caterpillar

Výrobky značek, které mají třeba jen jeden odolný model, nebývají tak propracované jako produkty výrobců, kteří se zaměřují výhradně na segment odolných zařízení. V testu odolných telefonů na webu SmartMag.cz si nejlépe vedl model Caterpillar S60. Nutno podotknout, že nepatří mezi nejlevnější, nicméně lze bez okolků říci, že je to mobil do extrémních podmínek.

Ocení jej zejména zedníci, stavaři, elektrikáři či výškoví pracovníci. Má totiž litý rám s pružnými částmi, certifikaci IP68, armádní certifikaci odolnosti MIL SPEC 810 G a vydrží pád z výšky 1,8 m. Vodotěsný je do hloubky 5 m a o prachu se ani nemá cenu bavit. Je to prostě parťák pro každou aktivitu.

Vzhled musíte obětovat, nedá se nic dělat

Mít tenký telefon, který by vše přežil? To je nemožné. Je potřeba si zvolit, co preferujete víc. I když zmiňovaný Caterpillar S60 není zrovna žádná velká cihla, k tenkým elegantním telefonům má taky docela daleko. Ovšem jinak by to udělat ani nešlo – musí mít zavírací konektory, barometr, termokamera a jiné speciální funkce také zaberou nějaké místo.

Odpověď na původní otázku je tedy jednoznačná. Ano, skutečně odolné telefony existují, což ostatně potvrzuje i test mobilních telefonů na webu SmartMag.cz, ale odolnosti musíte něco obětovat – jednak víc peněz, jednak malé rozměry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *