Dva české startupy se představí v Silicon Valley

Dva české startupy se představí v Silicon Valley

Společnost Google si vzala za úkol jen velmi ušlechtilý cíl. V rámci Iniciativy Digitální garáž, prostřednictvím které se každý uživatel Google mohl naučit trochu programovat, byly vybrány dva startupy od lokálních vývojářů, které se nyní představí v Silicon Valley. Snahou Googlu je především podpořit lokální vývojáře a jejich konkurenceschopnost ve světě.

Bootcamp

Pro vybrané projekty si Google vyhradí dotaci a zároveň jejich autory pošle na čtrnáct dní na bootcamp přímo v Silicon Valley. Jedná se o představení výsledku iniciativy digitální garáž, která si dala za cíl zlepšit digitální znalosti u jednotlivců i pro celé firmy v Česku. I přesto, že Česko má kvalitní vývojáře a v tabulkách se vždy držíme na předních příčkách, v globálním měřítku úspěšnosti lokálních startupů jsme na tom však velmi špatně. To samé platí i o počtu žen programátorek ve srovnání se světem.

Digitální garáž

Tento projekt od Googlu je určen pro všechny, kteří chtějí získat nejnovější znalosti z oblasti technologií, digitálního internetového marketingu a nástrojů, které usnadňují a zlepšují oblast podnikání. S velkým úspěchem tohoto projektu, který je kompletně celý pro uživatele zdarma, se pochlubil Google v momentě, kdy takto vyškolil více jak 50 tisíc lidí, i přesto, že se na počátku počítalo zhruba s dvaceti tisíci. Projekt je zaměřený i na firmy s 87% vyškolených podnikatelů uvedlo, že plánuje ve svém podniku zavést změny a 99% z nich bylo dokonce pozitivně ovlivněno v obecné online aktivitě.

Snaha pokračuje

I přesto jsme stále ve srovnání se zbytkem světa poměrně dost pozadu a tak bude tato iniciativa i nadále pokračovat. Motivací jsou i vybrané startupy Gamee a Spendee, kdy první jmenovaný je zaměřen na hraní mezi přáteli na sociálních sítích, a ten druhý spravuje osobní a firemní finance s možností automatické kategorizace i s propojením bankovního účtu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu len za 50 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *