Někdo se zajímá o položení celého internetu

Někdo se zajímá o položení celého internetu

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké by to bylo, kdyby nefungoval kompletně celý internet? Bezpečností výzkumník a blogger Bruce Scheiner ve své práci uvádí, že se nějaká skupina, či dokonce celý stát zajímá o to, jak by šel celý internet, nebo alespoň jeho část, položit na lopatky.

Zmiňuje se o systematických pokusech útočících na ochranu nejdůležitějších částí internetové infrastruktury, a to nejspíše za účelem provedení masivního útoku. Zdrojem jeho informací je řada společností, které patří do ochranného štítu celého internetu. Patří sem například ATandT, Verisign i ICANN, která spravuje doménová jména a IP Adresy.

Důležitou stránkou útoků je především síla a četnost. Útoky jsou stále silnější, rozmanitější a déletrvající. Stále však probíhají podle jakéhosi systému a působí jako útoky, které jsou zkušební. To by mohlo znamenat, že kdosi hledá slabé body bezpečnostních systémů. Právě síla a četnost vypovídá o tom, že útočníci oplývají opravdu velkými prostředky, což naznačuje, že se nejspíše jedná o záležitost nějakého státu. Mluví se především o Číně a Rusku. Na odvracení útoků se musí vynakládat stále větší energie, což je odhalování stále většího množství trumfů.

To vše jsou fakta, ovšem to že někdo organizovaně zkouší ochrany důležitých částí internetové infrastruktury za účelem někdy na ní zaútočit, to již jen pouhé dohady. Důvodem může být například jen snaha zasít semínko strachu, a vyvolat paniku. Jedná se o stejný princip, jako když společnosti rozestaví rakety na místech, kde mohou danou oblast ohrozit. Musíme myslet na to, že takový útok by ohrozil kompletně všechny země světa. Domnívat se že by si státy sami pod sebou podřezávali větev by bylo naivní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *